8 lutego odbył się IX Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego. Bawiący się w budzyńskiej sali „Platinum” goście wsparli Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie. Już dzisiaj wiemy, że dzięki sprzedaży biletów oraz licytacjom, na rehabilitację dzieci przekazane zostanie ponad 10 tys. zł.
Bale Dobroczynne Starosty organizowane są corocznie, począwszy od 2012 roku. Jak do tej pory udało się wesprzeć wiele działających na naszym terenie organizacji. Każdy kolejny bal skłania mieszkańców powiatu – i nie tylko – do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym. Tegoroczną zabawę zaszczycili goście z Francji oraz Niemiec, z partnerskiego powiatu Lippe.
Podczas uroczystego otwarcia, starosta Mirosław Juraszek, wicestarosta Mariusz Witczuk oraz przedstawicielki Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych, podziękowali gościom za przybycie i za wielkie serca. Do otwarcia balu zaproszono także inicjatora jego pierwszej edycji – Juliana Hermaszczuka, do niedawna wicestarostę chodzieskiego. Do tańca porwał gości zespół Druga Strefa Cover Band, zapewniając dobrą zabawę aż do rana. Atrakcją był też występ młodych, ale niezwykle utalentowanych wokalistek ze studia piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży.
Poza zyskami ze sprzedaży biletów, pieniądze pozwoliły zgromadzić przeprowadzone licytacje oraz sprzedaż fantów. Dokładną kwotę podamy po rozliczeniu wydarzenia, powinna ona jednak – po raz kolejny – przekroczyć 10 tys. zł.
– Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie wielu firm i osób prywatnych. Bez ich wrażliwości i otwartego serca nie moglibyśmy z takim powodzeniem zrealizować przedsięwzięcia – mówi starosta Mirosław Juraszek. – Dziękuję wszystkim; zarówno tym, którzy bezpośrednio odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w zabawie, jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób nam pomogli.
Wiemy, że w przyszłym roku czeka nas kontynuacja, a Dobroczynny Bal Starosty Chodzieskiego doczeka się wówczas swojego dziesięciolecia.
***
Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie istnieje od 1995 roku i stowarzysza rodziców, opiekunów i osoby współdziałające. Celem jego działania jest umożliwienie rehabilitacji jak najbliżej miejsca zamieszkania, a także samopomoc, integracja i wspieranie w kontaktach z instytucjami. Działalność koła jest prowadzona całkowicie społecznie, przy wsparciu władz miasta i szkoły w Szamocinie. Z pomocy w ciągu roku korzysta około 25 dzieci – w ciągu 25 lat działalności uczestników było ponad sześćdziesięciu.